wtorek, 31 stycznia 2012

URODZINOWO!

Dziś mija równo rok od mojego pierwszego wpisu na blogu. W związku z pierwszymi urodzinami w bloggerskim świecie literackim pokuszę się o podsumowanie mojej rocznej przygody z książką i internetem. Mam nadzieję, ze wyjdzie trochę zgrabniej niż podsumowanie końcowo-roczne. :)

W pierwszej kolejności chciałabym przedstawić tak zwane statystyki. Klasa o profilu mat-fiz do czegoś zobowiązuje, więc pojawi się tu zapewne mnóstwo liczb lub innych zestawień.

W ciągu 365 dni przeczytałam 45 książek. W sumie 13 207 stron czyli około 1100 stron miesięcznie (tegoroczny styczeń zawyża moje statystyki, jak miło:D) co daje mniej więcej 36,7 strony dziennie - średnio pół godziny z książką każdego dnia. (To nie jest szokujący wynik, ale biorąc pod uwagę długi okres wakacyjny, podczas którego nie przeczytałam prawie nic uznaję ten wynik za wystarczający, by się nim chwalić. No i oczywiście pocieszam się faktem, że robię za kilku statystycznych Polaków jeśli chodzi o obcowanie z literaturą.)

Wzięłam udział w czterech wyzwaniach: rocznym wyzwaniu "Możesz więcej", projektach "Nobliści" i "W świecie książek" oraz wyzwaniu na rok 2012 "Z półki".

Na blogu pojawiło się do tej pory 68 postów i 177 komentarzy. (Około 2,6 komentarza na post :) Za wszystkie serdecznie dziękuję!) Ze wszystkich postów 46 dotyczy bezpośrednio książek - moich opinii i recenzji, z etykietką "Film" pojawiło się 8 postów, a pozostałe to rankingi oraz krótkie notki okazjonalne.

10/10 to najlepsza ocena jaką mogłam dać przeczytanej przeze mnie książce. W tym roku dwie pozycje zdobyły taką liczbę punktów: Cień wiatru i Zabić drozda. Trzecia najwyższa ocena została przyznana cyklowi Harry Potter, którego, choć recenzowałam, nie czytałam w ciągu tego roku. Najniższa przyznana ocena to 4/10, którą otrzymała książka Portret nieobecnej.

Przez cały ten czas mojego bloga odwiedziło 7465 czytelników z Polski, 333 z USA, 176 z Niemiec oraz 419 osób z innych krajów (Rosja, Wilka Brytania, Holandia itp.) W sumie licznik naliczył 8393 wejścia.

Najczęściej wyszukiwaną frazą, dzięki której Wujek Google wyszukiwał mojego bloga jest "harry potter książka". Oprócz wyszukiwarki google.pl mojego bloga czytelnicy odwiedzali dzięki linkom na stronach Kasieńki i Kasandry oraz w spisie książek Nasze Czytanie.

Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ciągu minionego roku odwiedzali mojego bloga, oraz wszystkim tym, którzy pisząc zainspirowali mnie do poprowadzenia własnej strony. Oprócz tego chciałabym życzyć wszystkim jak najwięcej czasu na czytanie :DD

2 komentarze:

  1. Kolejnych udanych lat! :D I szczęśliwego blogowania. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Życzę dalszych sukcesów w prowadzeniu bloga! :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli udało Ci się znaleźć chwilkę czasu, po to, aby przeczytać powyższy tekst, proszę, znajdź drugą chwilkę, aby wyrazić swoją opinię na jego temat.
Dla mnie ważny jest KAŻDY komentarz, każda informacja o tym, że ktoś tu był, poznał moje myśli. I pozostawił po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...