piątek, 29 kwietnia 2011

Koniec kwietnia...

Wiem, trochę w tym miesiącu było krucho ze mną. Najpierw testy gimnazjalne i popołudnia spędzane w książkach lub na rozmowach w kawiarence pod szkołą, a potem długie ciepłe dni i przerwa świąteczna. Tak na prawdę czasu było sporo, ale ja zamiast otworzyć książkę i czytać robiłam na drutach i jeździłam rowerem wzdłuż plaży. Dopiero wczoraj ponownie zabrałam się za "Rok 1948" Georga Orwella i mam zamiar skończyć go w najbliższych dniach.

Poza tym niedaleko szkoły stanął namiot z książkami, więc wybrałam się na małe zakupy i wybrałam dla siebie trzy książki:
 1. Eden, Lincoln Child - "Podwójne samobójstwo – tylko tak można wytłumaczyć śmierć dwojga ludzi, znalezionych we własnym apartamencie. Byli idealną parą skojarzoną przez Eden Incorporated, matrymonialne biuro przyszłości, posługujące się supernowoczesnymi technikami zapewniającymi stuprocentową zgodność wszystkich cech potencjalnych partnerów. Co popchnęło ich do tego czynu? Chcąc uniknąć ewentualnej kompromitacji, która mogłaby się odbić na reputacji i dochodach biura, firma zatrudnia Christophera Lasha, byłego agenta FBI, specjalistę od portretów psychologicznych, by rozwiązał zagadkę samobójstwa. Liczą się czas i dyskrecja. Zwłaszcza, że niektóre tajemnice Edenu nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.." (okładka)
2. Próba krwi, Ian Rankin - W elitarnej prywatnej szkole dochodzi do masakry dzieci. Na pozór sprawa jest prosta: były żołnież SAS, Lee Herdman, wpadł w szał i zabił dwoje nastolatków, a następnie popełnił samobójstwo. Ale nic nie jest proste dla inspektora Rebusa... który na dodatek sam ma poważne kłopoty i grozi mu aresztowanie. Rebus jest podejrzany o zamordowanie drobnego przestępcy, który napastował jego koleżankę z pracy. Dowody są mocne - tuż po wizycie inspektora przestępca spłonął żywcem w swoim domu. A Rebus ma poparzone dłonie.(okładka)
3. Przyjaciel świata, Paul Bowles - "Pierwszy w Polsce zbiór opowiadań Paula Bowlesa." (lubimyczytać)

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zabiorę się za te, i pozostałe książki z biblioteczki. Pozostaje mi wierzyć, że tak i brać się do roboty : ) Składam też spóźnione, ale najszczersze życzenia Wielkanocne.

3 komentarze:

  1. Gratuluję stosika i czekam na wrażenia po przeczytaniu:)). Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. O, rower i plaża - super sprawa :) Stosik ładny - czekam na recenzje. No i oczywiście życzę jak najwięcej energii do czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak ja lubię te namioty z książkami - tyle fajnych rzeczy można tam upolować :) Bardzo przyjemny stosik.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli udało Ci się znaleźć chwilkę czasu, po to, aby przeczytać powyższy tekst, proszę, znajdź drugą chwilkę, aby wyrazić swoją opinię na jego temat.
Dla mnie ważny jest KAŻDY komentarz, każda informacja o tym, że ktoś tu był, poznał moje myśli. I pozostawił po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...