wtorek, 22 marca 2011

"Nowy ślad Czarnych Stóp" - S. SzmaglewskaTytuł: "Nowy ślad Czarnych Stóp"


Autor: Seweryna Szmaglewska


Ilość stron: 215

"Nowy ślad..." to kontynuacja "Czarnych Stóp". Chłopcy wracają z obozu i mają przed sobą jeszcze cały miesiąc wakacji, ale co w tym czasie robić? Ku ich zaskoczeniu druh drużynowy przyprowadza na zbiórkę niepełnosprawnego chłopca i prosi by przyjęli go do swojego grona. Tadek trafia do najmłodszego zastępu i od razu zaczyna dogadywać się z Markiem, dotychczas najmłodszą "Czarną Stopą".

Chłopcy mają ciekawe przygody w swoim miasteczku. Organizują bieg harcerski, konkurs dla psów i wiele innych atrakcji i do uczestniczenia w nich zapraszają pacjentów kliniki rehabilitacyjnej, w której leczy się również Tadek.

Czytało się bardzo przyjemnie i wesoło wspominało swoje przygody, ale książka niczym nowym mnie nie zachwyciła. Szło mi trochę opornie pomimo tego, ze spędziłam ostatnie dwa tygodnie w domu chorując. Nie miałam aż takiej ochoty żeby sięgnąć po nią. Wolałam obejrzeć parę filmów i trochę pospać. Za to dziś, gdy dobrnęłam do końca, przekonałam się, że historia ta porusza trudny temat niepełnosprawności - atmosfery wokół osób z takimi problemami i prób dostosowania się do świata pełnosprawnych. Opowiada o przyjaźni zaufaniu wśród młodzieży. Dlatego polecam ją uwadze. : )

1 komentarz:

  1. Bardzo się cieszę że znalazłam bloga w tktórym mogę poczytać różne recenzje książek ponieważ też lubię czytać książki ;).Mam taką jedną proźbę.Czy mogłabyś napisać więcej o tej książce tak jak w opisie z czarnymi stopami?Jest mi to bardzo potrzebne ponieważ jestem w zhp a potrzebuję dowiedzieć się właśnie na ten temat o tej książce a na innych forach nie jest tak fajnie opisane jak Ty to robisz.Gdybyś mogła bardzo bym była zadowolna odpowiedzieć mi w komentarzu czy jet to możliwe czy nie.Tak ogólnie to blog bardzo fajny dobry pomysł i bardzo fajny układ.Pozdrawiam i życzę aby twój blog nabierał sukcesów :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli udało Ci się znaleźć chwilkę czasu, po to, aby przeczytać powyższy tekst, proszę, znajdź drugą chwilkę, aby wyrazić swoją opinię na jego temat.
Dla mnie ważny jest KAŻDY komentarz, każda informacja o tym, że ktoś tu był, poznał moje myśli. I pozostawił po sobie ślad :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...